Północno Irlandczyk w Biskupcu

Często zastanawiamy się co w naszym mieście mogą robić turyści z innych krajów, czy ktoś przyjeżdża tu zimą? Okazuje się, że tak.

Jonny Blair to pisarz i podróżnik, który uczynił swą pasję sposobem na życie. Ostatnie lata to podróże i szukanie swojego miejsca na ziemi. W 2016 los rzucił go do Polski. Jak twierdzi Johny, kocha nasz kraj i poprzez swą działalność chce promować jego walory turystyczne. W ramach cyklu „Magiczne Miasta” swoją pierwszą podróż w 2017 postanowił odbyć do Biskupca i spędzić tu weekend.

Jak widać, pogoda nie dopisała, ale Warmia to na tyle nieobliczalne pogodowo miejsce, że mogło być znacznie gorzej. Dobrze wiemy, że baza noclegowa w naszym mieście nie należy do wybitnie rozwiniętej, więc jak łatwo się domyśleć, nasz gość z Irlandii Północnej pierwszą noc spędził w Starej Kaflarni, a kolejnym miejscem noclegu był Hotelik Atelier. Na swoim blogu Johny szczegółowo opisał wrażenia z pobytu w tych miejscach.

Jak na podróżnika przystało, Johny zwiedził każdy zakamarek naszego miasta – od Zatorza, po Kraksy, od Under Pub, po Przystań Warmińską i Steakownię. Trzeba przyznać, że czuję dumę z profesjonalnie przygotowanych przeze mnie tablic turystycznych i map pod budynkiem Urzędu Miasta. Po relacji Johnego ewidentnie widać, iż dobrze spełniają swą rolę.

Więcej przygód i opisów z wizyty w naszym mieście znajdziecie na blogu Johne’go. Osobiście żałuje, że nie miał okazji odwiedzić szlagierowych jakby się mogło wydawać miejsc w centrum Biskupca (wieża widokowa, wystawa aparatów i galeria ziemi Biskupieckiej). Jestem pewny, że przypadłyby mu go gustu, więc mamy świetny pretekst by zaprosić Johne’go do ponownych odwiedzin – tym razem z lepszych okolicznościach natury ( lato 😉

Przeczytajcie jego relacje z pobytu:

http://www.northernirishmaninpoland.com/magiczne-miasta-backpacking-beautiful-biskupiec-in-warmia-masuria-province/

You may also like

0 comments

Sign In

Reset Your Password