Austriacki Egger z potężną fabryką w Biskupcu

2 min czytania

Jak donosi Puls Biznesu Austriacki Egger zbuduje w Biskupcu fabrykę płyt za 789 mln zł.

Turyści zamknęli sezon na Mazurach, nad jeziora jadą jednak inwestorzy. Jest gotowy projekt poszerzenia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE), w ramach którego dziewięć firm planuje inwestycje za 1,3 mld zł! To tyle, ile największa strefa, katowicka, zdobyła przez dziewięć miesięcy tego roku. Po konsultacjach międzyresortowych, które potrwają do 27 października, jest szansa na przyjęcie projektu przez rząd. — Chciałbym wydać zezwolenia do końca roku — mówi Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

Największe przedsięwzięcie planuje austriacka grupa Egger (formalnie inwestorem będzie spółka celowa Horizont Project Development), która zamierza zbudować zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu w pobliżu Olsztyna. Powstaną tam hale i magazyny o łącznej powierzchni 170 tys. mkw., w których firma będzie produkować płyty wiórowe i melaminowe, gotowe płyty podłogowe i meble. Zainwestuje olbrzymią kwotę — 789 mln zł i zatrudni 300 osób. Projekt zamierza zrealizować do końca 2021 r.

— Tak wielkie inwestycje rzadko trafiają na Warmię i Mazury. Nasz region jest jednak największym producentem mebli. Działają tu IKEA, Szynaka, Wójcik. Ten sektor jest jedną z trzech inteligentnych specjalizacji regionu — komentuje Grzegorz Smoliński.

źródło: Puls Biznesu

Może Ci się spodobać

+ Brak komentarzy

Dodaj swój