Zakład przetwórstwa konopi przemysłowych w Biskupcu

Od wielu tygodni była o tym mowa – teraz wszystko jest już jasne. Spółka Hemptex postawi w Biskupcu zakład przetwórstwa konopi przemysłowych.
W specjalnej strefie ekonomicznej kupiono już działkę, na której powstanie zakład przemysłowy zatrudniający 200 osób. Udało się też znaleźć inwestora, który wyłoży na fabrykę pieniądze. Zakład ma ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku. Docelowo pracę w nim ma znaleźć ok. 200 osób. Koszt inwestycji to ok. 50 mln złotych.

W zakładzie mają powstawać m.in. opakowania, ale włókna konopne mają być też przetwarzane na potrzeby wspominanego już przemysłu motoryzacyjnego, budowlanki i branży spożywczej. Na początku spółka chce obsiać ok. 1-2 tys. hektarów. Docelowo ma to być nawet 5 tys. hektarów. Firma właśnie namawia lokalnych rolników do zakładania upraw.

Przeczytaj więcej w linkach poniżej. Dowiesz się wszystkiego na temat konopii przemysłowej.

Źródła: money.plonet.pl

You may also like


Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/?ids=http://ibiskupiec.pl/2016/08/29/zaklad-przetworstwa-konopi-przemyslowych-w-biskupcu/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/platne/serwer22029/public_html/bratn.com/wp-content/themes/abomb/elements/element.php on line 80
0 comments

Sign In

Reset Your Password