Atrakcje w zasięgu ręki – Sorboma

Sezon wakacyjny tuż tuż. Nie można przy tej okazji zapomnieć o dwóch atrakcjach, które warto zobaczyć i odwiedzić. Są w zasięgu ręki, bo w samym centrum Biskupca.
Pierwsza z nich to słynna już kolekcja Wiesława Borowskiego, licząca ponad 1100 aparatów fotograficznych. Najstarszy z eksponatów pochodzi z 1884 roku, a każdy prezentowany model jest inny. Wystawę można oglądać w Domu Pracy Twórczej „Sorboma”, przy Pl. Wolności 6a., od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Za wstęp nie płacimy ani grosza, więc warto tam wejść, posłuchać opowieści, a nawet potrzymać co ciekawsze eksponaty.

Wystawa aparatów zabytkowych (Sorboma).
Wystawa aparatów zabytkowych (Sorboma).

Druga z nich, mająca charakter lokalny, to Galeria Ziemi Biskupieckiej. Piszę, że lokalny, choć to miejsce dla wszystkich sympatyków historii, poniemieckich pamiątek sprzed 1945, fotografii i PRL. W tamtym roku, pojawiły się tam również znaleziska wydobyte w trakcie eksploracji dna rzeki Dymer przepływającej przez Biskupiec. Galeria dostępna na drugim piętrze, również pod adresem Pl. Wolności 6a.

Galeria Ziemi Biskupieckiej

Wszystkim polecam!

You may also like


Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/?ids=http://ibiskupiec.pl/2016/05/21/atrakcje-w-zasiegu-reki-sorboma/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/platne/serwer22029/public_html/bratn.com/wp-content/themes/abomb/elements/element.php on line 80
0 comments

Sign In

Reset Your Password