Wielkie inwestycje nadejdą w Biskupcu

3 min czytania

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Centrum edukacyjne, międzymiastowa ścieżka rowerowa i ultranowoczesne osiedla mieszkaniowe. To część inwestycji, które powstają na terenie Biskupca.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najważniejszą informacją na jaką czekają mieszkańcy Biskupca jest nazwa dużego inwestora, którego fabryka ma powstać na terenie gminy. — Od dłuższego czasu prowadzimy zaawansowane rozmowy z dużym inwestorem z branży meblowej, którego już w najbliższym czasie będę mógł przedstawić. Większość gruntów już została przez firmę wykupiona — mówi Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca —Docelowo w zakładzie ma być zatrudnionych tysiąc osób w ciągu trzech lat. Oczywiście to nie są jedyne inwestycje i projekty na terenie gminy i miasta — dodaje. W najbliższych trzech latach mają zostać wyremontowane drogi. Przy pracach budowlanych na pewno znajdą pracę mieszkańcy Biskupca. Poza tym miasto stara się pozyskać środki na rozwój z różnych źródeł. — Jest duży projekt stowarzyszenia miast Cittaslow. Dostaniemy 20 mln zł na rewitalizację społeczną, za co chcemy zrobić centrum edukacyjne, centrum ekonomiczne i centrum szkoleń wodnych nad jeziorem. Planujemy także wyremontować dworzec, który jest w opłakanym stanie i od wielu lat straszy. Coś trzeba z tym zrobić, bo choć pociąg już przez Biskupiec nie jeździ, to linia autobusowa funkcjonuje. Jesteśmy na etapie przejmowania budynku od PKP, który jest właścicielem, ale do remontu się nie kwapi. Mam nadzieję, że uda się pozyskać ten budynek i go wyremontować — mówi burmistrz Kamil Kozłowski. Kursy odbywające się w ramach projektów, to również duża szansa na znalezienie pracy przez mieszkańców gminy — Spośród mieszkańców przeszkolonych w ramach projektów miękkich Cittaslow 30 proc. musi znaleźć zatrudnienie — informuje burmistrz.

Dodatkowo w lipcu oddany zostanie Dział Rehabilitacji Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego. Budowa nowoczesnego budynku zakończy się jeszcze wiosną. —Zakładamy, że 18 osób będzie tu zatrudnionych w sposób stały. Nasz stowarzyszenie zatrudnia już około 100 osób. Tworzymy również rynek pracy dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli chodzi o profil poszukiwanych przez nas pracowników, to są to przede wszystkim pedagodzy specjalni, rehabilitanci i pracownicy administracyjni — mówi Piotr Kubarewicz z biskupieckiego koła Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Oczywiście to nie wszystkie projekty, które powstają w Biskupcu. Na zrewitalizowanych terenach byłej jednostki wojskowej przy Alei Broni już latem zostanie oddany pierwszy z budynków Osiedla Nowoczesnego. Przy budowie bloków wykorzystano najnowsze technologie. — Standard naszych mieszkań jest porównywalny, a może nawet wyższy niż na osiedlach powstających w dużych miastach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie — mówi Piotr Pachucki, inwestor budujący Osiedle Nowoczesne — Komfort mieszkania zapewnią cichobieżne windy dostępne na wszystkich kondygnacjach budynku, dzięki którym osiedle przystosowane będzie także do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych — dodaje. Jest to największa inwestycja mieszkaniowa w tym miejscu od lat. Dlaczego akurat Biskupiec? — To piękna miejscowość, która rozwija się znacznie szybciej niż okoliczne miasteczka — mówi Piotr Pachucki. Najbliższe trzy lata zapowiadają się w Biskupcu niezwykle pracowicie. Nowe osiedle idealnie wpisuje się w plany rozwoju miasta i gminy.

źródło: http://biskupiec.wm.pl/[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Może Ci się spodobać

+ Brak komentarzy

Dodaj swój